Domácí boiles

By admin, on 12-03-2009 10:05


Na udělání hada se v rybářských obchodech prodávají pistole na vytlačování, které ale stojí dost peněz a navíc se toho do nich moc nevejde. Já tento problém řeším mlýnkem na maso, ze kterého vyndám planžetu a nůž. Místo planžety používám plničku na klobásy, která se prodává za pár korun v kuchyňských potřebách.Tato plnička má tři nástavce různých průměrů, které jsou konické a jejich zaříznutím se docílí požadovaného průměru hada. Pozor, had, vylézá trochu tlustější, než je koncový průměr, proto je třeba trubku zaříznout tak aby byla díra o 1,5 až 2,5mm menší!!

Před mlýnek stavím válečkovou dráhu, která je vyrobena ze zaklapávací elektrikářské lišty 40mm. Válečky mají průměr asi 15mm a mohou být třeba silonové nebo dřevěné. Dráha je dlouhá jako robal a hada vyklápím přímo z ní.

Další problém mi nastal pří válení rolbalem. Já používám velký robal Mamut 26 krát 52 cm. Přesto, že má ze spodu gumičky, jezdí po stole a uválet s ním tuhé koule je horor. Na to jsem si vyrobil zlepšovák. Pertinaxová deska 32 krát 58 cm, do které zavrtám 4 šroubky, které pasují do dírek na okraji rolbalu. Uříznu jim hlavičky a je to. Desku zajistím ke kuchyňské lince truhlářskými svěrkami čínské výroby, které jsem koupil v železářství asi za 60 kč. Robal jde snadno sundat a koule vysypat.

Všechny Mamuty mají stejné rozměry dírek, takže jedna deska stačí na všechny průměry které používám - 16, 18, 24 mm.

Při výrobě těsta, zvláště dělám-li ho více, se hrozně nadělá a do žádné nádoby se to nevejde. Dělám někdy těsto i z 80-ti vajec a to je už pěkná koule. Řeším to tak, že dělám těsto v koupelně ve vaně. Zní to hrozně, ale je to paráda. Normálně do vany rozklepu vejce, přidám všechny přísady, rozmíchám a přisypávám suchou směs, potom do toho vlezu a bosýma nohama "uhňácám" těsto. Není to taková dřina, jako když se to dělá rukama. Když je těsto hotové vana se jen opláchne a je uklizeno. Vanu ale používám i při menších dávkách, tak od 20-ti vajec. Podle mé zkušenosti je lépe dělat větší množství a to dát potom do mrazáku, než dělat často a méně, protože nepořádek je od toho skoro stejný a mám na delší čas pokoj.

Last update : 27-03-2009 09:41

   
Tisknout
Poslat mailem
Podobné články

Users' Comments  
 

Average user rating

 

Display 1 of 1 comments

Mražené

By: Pavel ( IP 213.192.18.26) on 26-03-2009 17:47

Já mám raději mražené :)

 

» Oznámit komentář administrátorovi

» Odpověz...

Display 1 of 1 commentsPřidej komentář
Jméno
Nadpis  
 
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
 
  Mathguard security question:
G7L     NQB   
 U  Q   B  M47
9RD  LP2  74G   
8   C  B   5TU
BNQ     G55   
   
   mXcomment 1.0.9 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
PDF
 

Anketa

Které vodě dáváte přednost ?
 

Fandíme

Banner

Doporučujeme

Banner
Banner

Předpověď počasí