Feeder: rady pro začátečníky

By admin, on 12-03-2009 10:06

jeho předností je zvýšená mobilita oproti lovu na "těžko". Používám totiž zásadně pouze jeden prut, takže se snadno přesunuji po revíru. Tím samozřejmě ryby najdeme snáze, než když bezduše sedíme na jednom „beznadějném” místě a na ryby pouze trpně čekáme.

 Co se feederových prutů týče, ze své zkušenosti mohu potvrdit, ze na trhu jsou pruty, které při cenách okolo dvou tisíc korun nejsou dobré ani jako brodící hul a dokáží začínajícího adepta feederu nadlouho odradit. Já mám zkušenosti se značkami Byron a Shimano.

Byron, edice Joe Young, jsem si pořídil jako první. Měří tři metry padesát a má tři špičky, které dokáží pokrýt většinu našich požadavků. Musím říci, že vodit rybu na tomto kousku je opravdu radost. Časem, jak jsem pronikal do tajů feederového lovu, jsem však zjistil, ze akce tohoto prutu je silně parabolická, tudíž viditelnost záběru na špičce není tak dokonalá. Pořídil jsem si tedy druhý prut.

Zvolil jsem, jak už asi tušíte, značku Shimano, a sice Solstage – 3,6 m. Tři výměnné špičky jsou samozřejmostí a dokonale splňují mé požadavky. Tento feederový prut má poměrně velmi tvrdou páteř, a proto skvěle signalizuje záběry do špice. Další, celkem velmi dobré pruty za solidní ceny, prodává i firma Trabucco. Požadavky na pruty jsou tímto myslím dostatečně přiblíženy, a tak je nebudu více rozvádět.

Co se navijáku týče, vystačíme s poznatkem, ze je nutný kvalitní, víceložiskový s jemnou brzdou a zarážkou zpětného chodu v každé poloze – pro dokonalé vypnutí vlasce. Velikost vyhoví 30 až 40. Vlasec používáme co nejkvalitnější. Já osobně ten kmenový ne silnější než 0,16 mm. Na návazce vystačíme podle momentálních podmínek se sílou 0,10 až 0,14. Můžeme samozřejmě používat jednu sílu, čili bez návazce, ale zvyšujeme tím nebezpečí ztráty krmítka, jehož cena je vcelku trestuhodná (já si krmítka vyrábím sám a bude–li zájem, můžeme si o tom povědět někdy příště).

Last update : 27-03-2009 09:41

   
Tisknout
Poslat mailem
Podobné články

Users' Comments  
 

Average user rating

 


Přidej komentář
Jméno
Nadpis  
 
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
 
  Mathguard security question:
 T     54H   
JY   7  5   1MD
 X  LEH  T36   
 T   N  L J  BCE
1XJ     2NW   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.9 © 2007-2021 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
PDF
 

Anketa

Které vodě dáváte přednost ?
 

Fandíme

Banner

Doporučujeme

Banner
Banner

Předpověď počasí